PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10008279}
6,0 9 454
oceny
6,0 10 1 9454
5,3 30
ocen krytyków
Ferrari
powrót do forum filmu Ferrari

Świeżo po wczorajszym seansie i kilku przemyśleniach jestem zawiedziony tym filmem. Szykowałem się na na prawdę dobrą biografię wizjonera z Maranello, a dostałem jakiś wycinek z jego życia w 2 h opierający się głównie na przygotowaniach do Mille Miglia.. Tak wybitna postać ze świata motoryzacji, a został przedstawiony tylko fragment jego życia, a nie pełna historia jak wszystko się zaczęło...? a gdzie wyścigi F1...? gdzie cała legenda Enzo? myślałem, że to będzie od początku do samego końca - mam nauczkę na przyszłość - zawsze oglądać zwiastuny aby potem nie być zwiedzionym.. tym razem nie chciałem sobie popsuć filmu.

Adam Kierowca jest według mnie źle dobrany do tej roli, za młodo wygląda żeby go tak postarzać i niestety to widać, razi w filmie. Nie jest też podobny do Ferrariego poza włosami i posturą. Uważam, że można było lepiej wybrać głównego aktora, zwłaszcza, że nawet w tym filmie przewija się mnóstwo bardziej podobnych aktorów do Enzo, których można by było upodobnić grających role poboczne i w dodatku rodowici Włosi i oryginalny akcent. Jestem natomiast pod wrażeniem gestykulacji i chodu odegranego przez Adama - to akurat jest identyczne jak u Enzo i brawa ogromne za to. Nie mogłem się nadziwić jak niesamowicie to odegrał, to kiwanie się na boki, specyficzne pochylenia itp. - wielki szacunek. Fajniej by było, gdyby główną rolę odgrywał też jakiś aktor, który ma pojęcie jakiekolwiek o świecie motosportu i takich ikonach jak Enzo. Nie musiałby aż tak uczyć się na siłę o danym człowieku, bo wiedząc mniej więcej o co chodzi przyszłoby mu to naturalnie. Nie pamiętam żebym kiedykolwiek widział Adama na prawdziwych wyścigach np. F1.. ale mogę się mylić.

Jeżeli chodzi o Penelopę, to klasa aktorska sama w sobie - nie potrzeba tutaj żadnego komentarza.

Nie podobały mi się sceny wypadków. Strasznie widać komputer, lecące kukły itp... w dzisiejszych czasach i technologii można to było zrobić zdecydowanie realistyczniej.

Jestem trochę zawiedziony, ale to nadal dobry film choć trochę przedstawiający legendę za życia i oczywiście polecam oglądnąć każdemu.

dejvofficial

Czyli z automatu, wszyscy bezdzietni nie powinni odgrywać role rodziców, bo przecież nie mają bladego pojęcia o temacie. A ci, którzy nie przeżyli Holokaustu nie są predysponowani w żaden sposób do odgrywania ofiar nazizmu. Bzdura i tyle. Penelopa też nie straciła dziecka..., wiem niesmaczne, ale taka twoja logika, a właściwie jej brak.

ocenił(a) film na 6
izasmola

Sorry, ale chyba Twoja logika nie rozumie mojej. Napisałem dość obszerny komentarz, a Ty uczepiłaś się tylko tego? Chodziło mi o to, że są aktorzy, którzy regularnie jako własne hobby pojawiają się na prawdziwych wyścigach i rozumieją ten świat motoryzacji oraz o co w tym wszystkim chodzi i mogli by stworzyć lepsze odwzorowanie tak kultowej postaci jaką był Enzo, lecz wcale nie uważam, że Adam zagrał źle, bo dobrze, tylko po prostu nie pasował WEDŁUG MNIE na główną rolę. Moje zdanie. Tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones